Urządzenia typu infokiosk

Jesteśmy producentami infokiosków. Naszą specjalnością są infokioski wielkoformatowe i zewnętrzne (odporne na warunki atmosferyczne), ale mamy w swej ofercie wszystkie mozliwe wersje i warianty, produkujemy je na zamówienie.

Infokioski - to urządzenia wszechstronne, służą zarówno w reklamie (szczególnie duże formaty), zapewniają dostęp do informacji oraz spełniają bardziej wyspecjalizowane zadania, jak np. w programach lojalnościowych, przy ewidencjonowaniu wejść i wyjść, sterowaniu linią produkcyjną itd.

Infokiosk - jest to urządzenie komputerowe, multimedialne,  powszechnego dostępu, może być dostępne całą dobę, często wandaloodporne, wewnętrzne lub zewnętrzne - odporne na warunki atmosferyczne, z monitorem dotykowym (dawniej klawiaturą fizyczną, dziś wirtualną), umożliwiające użytkownikowi interakcję z przeznaczonym dla niego programem i pozyskiwanie informacji. 

Jego funkcjonalność rozbudowują zainstalowane w nim peryferia, jak czytniki, kamery, czujniki, terminale i inne.

W infokioskach instaluje się często np. plan obiektu handlowego, informację o atrakcjach w okolicy, informacje praktyczne i drażliwe (dostęp do nich odbywa się na hasło lub kartę), pojawiły się w urzędach pocztowych, urzędach pracy, galeriach, w sieci McDolads.

Infokioskami można zarządzać zdalnie, personalizować informacje (w tym reklamy), organizować w sieć inforamcyjno-reklamową na dowolnie szerokim obszarze, z możliwością dostępu do nich przez całą dobę. W związku z tym w niektórych wypadkach taki infokiosk może zastapić lub wspomóc, poważnie odciążyć nie jednego pracownika klienta.

Dzielimy je na:
  1. wewnętrzne lub zewnętrzne,
  2. stojące (standy) lub wiszące,
  3. wielkoformatowe lub o małych formatach (wielkość, rozmiar) monitora,
  4. informacyjne, reklamowe (ogólnego użytku) lub specjalistyczne.

Istotną częścią infokiosku jest jego oprogramowanie, które zabezpiecza przed niepowołanym dostępem i umożliwia jemu wiele funkcjonalności.


Szczególną formą infokiosków są biletomaty, parkometry i urządzenia do systemów kolejkowych, można za takie uznać też bankomaty, wpłatomaty, paczkomaty i specjalne urządzenia do zamawiania przez kierowców np. posiłku do auta (jak w McDrive). Mogą też występować jako hybrydy, np. urządzenia informacyjnego i szafki do ładowania smarfonów i inne lub np. płatne lub darmowe hot-spoty, do pobierania opłat lub rozmieniania pieniędzy.Zachęcamy do zadawania pytań:
 

Komunikat

strona w budowie, za niedogodności przepraszamy

Komunikat

strona w budowie, za niedogodności przepraszamy

Kontakty

biuro@webicon.pl